Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja NA ŻYWO

Fatima - Cud tańczącego słońca

2023/10/24

Ostatnie w tym roku parafialne nabożeństwo fatimskie miało miejsce w piątek 13 października. Po wspólnie odmówionym różańcu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, uczestnicy wieczornego nabożeństwa udali się z figurą Matki Bożej Fatimskiej w procesji wokół kościoła.

W wygłoszonym kazaniu okolicznościowym ks. Proboszcz nawiązał do ostatniego objawienia fatimskiego, które miało miejsce 13 października 1917 r.:

Do doliny Cova da Iria ludzie przybyli tłumnie, ponieważ Maryja zapowiedziała „wielki cud”, by wszyscy mogli uwierzyć, że objawienia są prawdziwe.

W południe, jak zwykle w świetle i nad dębem, objawiła się Maryja, która przedstawiła się jako Matka Boska Różańcowa. Poprosiła o wybudowanie w tym miejscu kaplicy i po raz kolejny wezwała do pokuty i modlitwy różańcowej. Mówiła: Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniała życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy.

Maryja dziś również prosi nas o odmawianie różańca. Sięgajmy sami po różaniec i uczmy odmawiać go nasze dzieci i wnuki. Odmawiając różaniec jednoczmy się z Maryją, rozważajmy Jej życie, uwielbiajmy Ją i swoją modlitwą obejmujmy wszystkich ludzi na całym świecie, Kościół i Ojczyznę, a przede wszystkich grzeszników, prosząc o ich nawrócenie.

Fatima - Cud tańczącego słońcaFatima - Cud tańczącego słońcaFatima - Cud tańczącego słońcaFatima - Cud tańczącego słońcaFatima - Cud tańczącego słońcaFatima - Cud tańczącego słońcaFatima - Cud tańczącego słońcaFatima - Cud tańczącego słońca