Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja NA ŻYWO

Ogłoszenia duszpasterskie

11 Niedziela Zwykła - 16.06.2024

 1. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. W poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
 3. We wtorek, 18 czerwca po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II i spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek do Miłosierdzia Bożego.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30. 
 6. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie uczestników pielgrzymki do  Grecji „Śladami św. Pawła”.
 7. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej racji zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8.00, aby podziękować Bogu za otrzymane dobro. Zachęcamy także do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą św., w czwartek od godz. 17.00.
 8. Dziękujemy rodzinom z ul. Hutniczej, domy prywatne za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. W tym tygodniu troskę o porządek w kościele powierzamy rodzinom z ul. Szuby. 
 9. Serdeczne podziękowanie składamy p. Marianowi Guzikowi i p. Łukaszowi Argasińskiemu za wykoszenie trawy przy kościele, parkingu i domu parafialnym. Bóg zapłać.
 10. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Na stoliku Niedziela, Gość Niedzielny i dwumiesięcznik Historia Kościoła - wakacyjny przewodnik historyczny. Polecamy szczególnie nowy numer gazetki parafialnej ”Pismo Białobrzeskie”, w którym jak zawsze ciekawe artykuły i informacje o aktualnych wydarzeniach w parafii, szkole i dzielnicy. A ponadto intencje mszalne, troska o kwiaty i porządek w kościele. 
 11. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Krystyna Bara, z ul. Goszczyńskiego, lat 73. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.