Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja w niedzielę i dni powszednie

Ogłoszenia duszpasterskie

19 Niedziela Zwykła – 7.08.2022

 1. Dziś na zakończenie Mszy św. miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu. 
 2. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek do Miłosierdzia Bożego.
 3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 18.30.
 4. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo fatimskie z procesją wokół kościoła.
 5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii liturgiczna uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła parafialnego. Taca przeznaczona jest na dalsze prace inwestycyjne. Bóg zapłać za składane ofiary.
 6. 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP i 28 rocznica powstania parafii. Uroczystą Mszę św. z poświeceniem wieńca zielnego o godz. 17.00 odprawi Ksiądz Jubilat Jan Rydzik, obchodzący złoty jubileusz kapłaństwa.
 7. Rada i Zarząd Dzielnicy, Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego zapraszają na spotkanie przy pomniku na ul. Krakowskiej z okazji 100-lecia odsłonięcia i poświęcenia pomnika poległych Białobrzeżan w I wojnie światowej. Uroczystość odbędzie się w niedzielę 14 sierpnia o godz. 16.00. W programie modlitwa za Ojczyznę, apel poległych, śpiewanie pieśni patriotycznych i występ orkiestry dętej.
 8. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek - św. Dominik, we wtorek - św. Teresa Benedykta od Krzyża, w środę -  św. Wawrzyniec, w czwartek - św. Klara.
 9. W dniach 20 – 23 września odbędzie się Pielgrzymka Rodzin do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie, Świętej Lipki i Sokółki. Koszt 500 zł od osoby, w tym bezzwrotna opłata rezerwacyjna 200 zł przy zapisie w zakrystii.
 10. Parafia w Potoku zaprasza w piątek na „Wieczór Miłosierdzia”. Szczegóły na plakacie.
 11. Dziękujemy rodzinom z ul. Skrajnej, numery 4 – 34 za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Złożono 100 zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o porządek w kościele powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Skrajnej, numery 36 - 80.
 12. 19 sierpnia przeprowadzona zostanie na parkingu kościelnym zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Środki pozyskane z tej zbiórki będą przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom. Więcej informacji na plakacie i ulotkach pod chórem.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Bronisław Wojnar, z ul. Moniuszki, lat 87. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie