Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja w niedzielę i dni powszednie

Fatima czerwcowa - Serce Jezusa, Maryi i nasze

2022/06/13

W czerwcowym nabożeństwie fatimskim uczestniczyła grupa wiernych czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. W homilii wygłoszonej podczas Mszy Swiętej ks. Marcin mówił m.in.:

Dziś, gdy wspominamy czerwcowe objawienie Maryi i wypowiedziane przez Nią słowa: Jezus chce na świecie ustanowić nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca…, jeszcze bardziej odczuwamy tęsknotę za czystą miłością Boga i by ona połączyła trzy serca: Najświętsze Serce Jezusa, Niepokalane Serce Matki, która nieustannie spogląda w serce Syna i to małe ludzkie serce, które staje przed figurą Pani Naszej Fatimskiej.

Dzisiejsze objawienie przypomina nam prośbę dzieci: (…) aby nas Pani zabrała do nieba. Czy dziś dzieci, dorośli o to by poprosili Panią z nieba? Odpowiedzi szukamy przede wszystkim w swoich sercach, wśród swoich najbliższych, stając razem pod figurą Niepokalanego Serca Maryi, słysząc z Jej ust obietnicę zbawienia dla tych, którzy przyjmą nabożeństwo do Niepokalanego Serca pod dach swojego serca i domu.

Fatima czerwcowa - Serce Jezusa, Maryi i naszeFatima czerwcowa - Serce Jezusa, Maryi i naszeFatima czerwcowa - Serce Jezusa, Maryi i naszeFatima czerwcowa - Serce Jezusa, Maryi i nasze