Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja NA ŻYWO

Fatima - przestańmy obrażać Boga

2024/06/13

Po raz drugi w tym roku zgromadziliśmy się w świątyni parafialnej na nabożeństwo fatimskie, które poprowadził ks. Marcin. W okolicznościowym kazaniu mówił m.in.:
Maryja w Fatimie ostrzegła świat nie tylko przed niebezpieczeństwem wiecznej zguby wskutek odrzucenia Boga i Jego panowania. Przestrzegła także przed narzędziami, które piekło wybiera, by zdegradować człowieka z pozycji dziecka Bożego. Takimi narzędziami są bezbożne systemy społeczno-polityczne, które pod płaszczykiem szczytnych haseł wyzwolenia prowadzą człowieka ku zniewoleniu, duchowej degradacji i egzystencjalnej pustce. Pod pozorem walki o wolność i prawa człowieka neguje się prawo Boże i naturalne., próbując czynić człowieka jedyną i najwyższą instancją moralną. Próby budowania raju na ziemi z pominięciem Boga kończyły się piekłem na ziemi.
Czy zatem chcemy żyć w świecie, w którym brzydota jest obwołana pięknem, dobro złem, a grzech bezwarunkowym prawem człowieka?
W obecnych czasach potrzeba mrówczej pracy nad samym sobą, odwagi budowania królestwa Bożego w sobie i wokół siebie, ale potrzeba także naszego publicznego świadectwa.
13 czerwca 1917 roku Matka Boża zwróciła się do Łucji słowami: „Nigdy cię nie opuszczę, moje Niepokalane Serce będzie twoją ucieczką i drogą, która cię zaprowadzi do Boga”. Odnośmy te słowa Maryi do siebie, niech będą w chwilach trudnych zachętą i otuchą.

Fatima - przestańmy obrażać BogaFatima - przestańmy obrażać BogaFatima - przestańmy obrażać BogaFatima - przestańmy obrażać BogaFatima - przestańmy obrażać BogaFatima - przestańmy obrażać BogaFatima - przestańmy obrażać BogaFatima - przestańmy obrażać Boga