Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja NA ŻYWO

Fatimskie dzieci wzorem dla najmłodszych i dorosłych

2023/09/13

Wrześniowy dzień fatimski przypadł w tym roku w obchodzonym już po raz XIII Tygodniu Wychowania, podczas którego modlimy się za dzieci, młodzież i wychowawców.

Ojciec Święty Franciszek powiedział do młodych: „Nieważne, ile byś żył i doświadczył - nie dotrzesz do głębi młodości, nie poznasz prawdziwej pełni bycia młodym, jeśli nie spotkasz każdego dnia wielkiego Przyjaciela, jeśli nie będziesz przeżywał przyjaźni z Jezusem”.

Kaznodzieja, nawiązując do powyższych słów wypowiedzianych przez Papieża, zwrócił uwagę słuchaczy na dzieci fatimskie: Łucję, Hiacyntę i Franciszka - na ich wielką przyjaźń i miłość do Jezusa i Maryi. Najważniejszym dążeniem całej trójki było pocieszanie Pana Jezusa wszelkimi sposobami. Franciszek tuż przed śmiercią wyspowiadał się i przyjął Komunię Świętą. Powiedział wtedy do swojej siostry: „Dzisiaj jestem szczęśliwszy niż ty, bo mam w sobie ukrytego Pana Jezusa”.

Na koniec fatimskiego rozważania kaznodzieja zwrócił się do wiernych z prośbą: Starajmy się naśladować przykład dzieci fatimskich, naśladujmy ich w modlitwie, pokorze i umartwieniu, poświęceniu i ukochaniu Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi. Dawajmy dobry przykład naszym dzieciom i młodzieży, zachęcajmy ich do życia zgodnego z zasadami moralnymi i nauką Kościoła. Przypominajmy o codziennej modlitwie, niedzielnej Mszy św., o pierwszych piątkach miesiąca. Róbmy wszystko, by dostąpić zbawienia, prawdziwego szczęścia dla siebie, naszych bliskich oraz wszystkich ludzi.

Fatimskie dzieci wzorem dla najmłodszych i dorosłychFatimskie dzieci wzorem dla najmłodszych i dorosłychFatimskie dzieci wzorem dla najmłodszych i dorosłychFatimskie dzieci wzorem dla najmłodszych i dorosłychFatimskie dzieci wzorem dla najmłodszych i dorosłychFatimskie dzieci wzorem dla najmłodszych i dorosłychFatimskie dzieci wzorem dla najmłodszych i dorosłychFatimskie dzieci wzorem dla najmłodszych i dorosłych