Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja NA ŻYWO

Święcenia diakonatu Antoniego Moskala

2024/05/11

11 maja 2024 r. w szeregi duchowieństwa Archidiecezji Warszawskiej został włączony Antoni Moskal, który podczas uroczystej Eucharystii z rąk ks. kard. Kazimierza Nycza przyjął święcenia diakonatu. Jako diakon zobowiązany jest do zachowania celibatu, modlitwy Liturgią Godzin, a także posłuszeństwa biskupowi i jego następcom. Będzie mógł przewodniczyć liturgii oraz głosić homilie. Może również udzielać chrztu, błogosławić związki małżeńskie, czy przewodniczyć pogrzebom.
Drogiemu Księdzu Diakonowi Antoniemu, z okazji przyjętych Święceń Diakonatu, Duszpasterze i cała Wspólnota Parafialna, przekazuje serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia. Niech Duch Święty udzieli światła „oczom Twojego serca”, aby to światło wiodło Cię przez życie, umacniając w wierze i ufności. Życzymy wzrastania w powołaniu kapłańskim, nieustannego kroczenia za Chrystusem i stawania się Kapłanem na Jego wzór.

Święcenia diakonatu Antoniego MoskalaŚwięcenia diakonatu Antoniego MoskalaŚwięcenia diakonatu Antoniego MoskalaŚwięcenia diakonatu Antoniego MoskalaŚwięcenia diakonatu Antoniego MoskalaŚwięcenia diakonatu Antoniego MoskalaŚwięcenia diakonatu Antoniego MoskalaŚwięcenia diakonatu Antoniego Moskala