Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja NA ŻYWO

BOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcji

2019/05/19

W niedzielę, 19 maja 2019 r. rozpoczęły się w naszej parafii rekolekcje ewangelizacyjne, które prowadzi Ks. Daniel Trojnar, moderator Oazowej Wspólnoty Życia Miłosiernego Chrystusa Sługi we Wrocance wraz z grupą ewangelizatorów. 

Dzisiaj chcemy zacząć szczególną drogę, drogę symboliczną podczas naszych rekolekcji, drogę która ma nas przygotować do jubileuszu waszej wspólnoty, pierwszy jubileusz 25 lat, i do szczególnego wydarzenia, jakim jest konsekracja tej pięknej świątyni, która jest owocem waszej pracy, waszego trudu … - mówił Ks. Rekolekcjonista. Chcemy w czasie tych rekolekcji przejść drogę, która ma nam pokazać piękno Kościoła, piękno relacji z Jezusem, dlatego dzisiaj rozpoczynamy tę drogę od tej świątyni, i skończymy tę drogę również w tej świątyni. A zwieńczeniem, koroną wszystkiego będzie jubileusz i konsekracja.

Rekolekcje zostały tak ułożone, że chcemy w czasie tych rekolekcji symbolicznie przejść po różnych miejscach parafii, żebyśmy zobaczyli, że Kościół, Oblubienica Chrystusa, którą my jesteśmy, nie chce się zamknąć w ścianach budynku, ale chce wyjść po to, żeby swoje piękno, pomimo grzechu i słabości, pokazać też światu. Będziemy przechodzić ulicami parafii i w różnych miejscach będziemy uświęcać tę właśnie wspólnotę. Po to, żeby symbolicznie, i też we wnętrzu serca, zaprosić Jezusa nie tylko do swojego osobistego życia, ale do tych różnych przestrzeni naszej parafii, w których dokonuje się nasze życie, nasza codzienność.

Tematem rozważań pierwszego dnia rekolekcji była „Boża Miłość”.

Dzisiaj na początku drogi, w tym pierwszym dniu rekolekcji, Jezus stawia przed nami Nikodema, człowieka, który w życiu przeszedł już bardzo długą drogę. Wiele osiągnął, znał słowo Boże, ale był to człowiek, który ciągle szukał, nie odczuwał w sercu pełni szczęścia.

Każdy z nas musi sobie zadać pytanie: czy ja w swoim sercu jestem szczęśliwy? … Jaki mam obraz Boga? Kiedy myślę, o Bogu, czy moje serce wypełnia się radością? … Czy zachwyciłem się Bożą miłością? Kaznodzieja mówił dalej: Boża Miłość czyni rzeczy niesamowite, ale trzeba wyciągnąć po nią ręce i ją wziąć. Trzeba wejść do łona Ojca, do Serca Jezusa i tam się narodzić powtórnie, po raz kolejny. W życiu te narodzenia muszą się ciągle powtarzać. Trzeba uwierzyć, że Bóg mnie kocha miłością wyjątkową, jedyną i niepowtarzalną, pomimo moich błędów. Nie stawia mi warunków, co muszę zrobić, żeby doświadczyć tej miłości. Mówi: przyjdź, otwórz swoje serce, a natychmiast Moja miłość zaleje twoje serce.

Bardzo wymowne były dwa świadectwa osób, które doświadczyły Bożej miłości w swoim życiu.

Po Mszy św. wieczornej w procesji z Chrystusem w Najświętszym Sakramencie udaliśmy się na ul. Białobrzeską, gdzie przy ołtarzu na posesji p. Paszyńskich miał miejsce wieczór ewangelizacyjny, zakończony indywidualnym błogosławieństwem i nabożeństwem majowym.
 

BOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcjiBOŻA MIŁOŚĆ - I dzień rekolekcji