Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja w każdą niedzielę o 9:00

Ogłoszenia parafialne

2 Niedziela Zwykła - 19.01.2020

 1. W najbliższym tygodniu Msza Święta w dzień powszedni, z racji ferii szkolnych, będzie tylko wieczorem o godz. 18.00. Rannej Mszy św. nie będzie.
 2. W Kościele trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zakończy się w sobotę, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.
 3. We wtorek przypada Dzień Babci, a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca.
 4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w piątek do Miłosierdzia Bożego.
 5. W tym tygodniu wznawiamy czwartkowe adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy od godz. 17.30.
 6. Za tydzień Niedziela Słowa Bożego ustanowiona przez papieża Franciszka, poświęcona celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy wszystkich do lektury Pisma Świętego.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Dzielnicowym Domu Ludowym zostaną wystawione jasełka - przedstawienie Bożonarodzeniowe pt. „Wigilia, która zdarzyła się przypadkiem” przygotowane przez nasze dzieci i młodzież. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału. Można będzie złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby tej młodzieży. Przypominamy, że dzisiaj odbędzie się parafialne spotkanie opłatkowe o godz. 15.00 w Domu Ludowym.
 8. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za chwile wspólnej modlitwy, serdeczne przyjęcie oraz za złożone ofiary kolędowe. Część z nich przeznaczyliśmy na potrzeby naszej parafii. Rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie, a pragną zaprosić kapłana do swoich domów, prosimy o indywidualny kontakt. Wszystkie powierzone nam radości i smutki obejmujemy kapłańską modlitwą, zwłaszcza w każdej Mszy św. sprawowanej w intencji parafian. Cieszymy się, że wielu parafian deklaruje dalsze wsparcie prac w nowym kościele, jeśli chodzi o budowę witraży i dzwonnicy. Bóg zapłać wszelkie dobro.
 9. Dziękujemy serdecznie rodzinom z ul. Kopernika, numery nieparzyste 53 - 97 za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Złożono 250 zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy rodzinom z ul. Opłotki i Sąsiedzkiej.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Na stoliku pod chórem Niedziela, Gość Niedzielny i Mały Gość dla dzieci z mnóstwem propozycji na atrakcyjne spędzanie ferii zimowych.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Katarzyna Pawlik, z ul. Krakowskiej, lat 82, śp. Stanisława Przybyła, z ul. Konopnickiej, lat 95 i śp. Marian Jaśkiewicz, z ul. Mostowej, lat 88. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.