Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja NA ŻYWO

Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Adwentu - 29.11.2020

 1. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej.
 2. W Adwencie towarzyszy nam Maryja. Wpatrzeni w Jej przykład, gorliwie podążajmy na spotkanie z Jezusem. Zapraszamy wszystkich: dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami do uczestniczenia w Mszy Świętej, zwanej roratami, w kościele, z zachowaniem stosownych przepisów lub poprzez transmisję internetową. Roraty w dzień powszedni o godz. 18.00. Tegoroczne spotkania adwentowe przybliżą tajemnicę Mszy Świętej. Dla dzieci, które zamierzają uczestniczyć codziennie w roratach, rodzice mogą dziś odebrać w zakrystii plansze z obrazkami. 
 3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem, relacjami. Już teraz zaplanujmy czas na spowiedź.
 4. Dziś rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Nowenna w niedzielę po Mszy św. o 10.30, w dzień powszedni po Roratach. Modlić się będziemy w intencji naszego kleryka Michała, który 7 grudnia przyjmie strój duchowny - sutannę.
 5. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek - św. Andrzej Apostoł, w czwartek - św. Franciszek Ksawery, w piątek św. Barbara.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 7. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy już od godziny 17.00 i możliwość spowiedzi świętej. W tym dniu módlmy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
 8. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30. W I piątek nie będzie tradycyjnych odwiedzin chorych. Udamy się do nich, jedynie po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym, w dniach i godzinach ustalonych z chorymi lub rodziną.
 9. W I sobotę miesiąca przypada zmiana tajemnic różańcowych. Ze względu na ograniczoną liczbę osób w kościele, nie możemy spotkać się wszyscy razem, dlatego proponujemy zmianę tajemnic różańcowych po Mszy roratniej w kolejne dni tygodnia, dla chętnych z danej Róży, w następującym porządku:
 1. Dziś, po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła można nabywać opłatki wigilijne i nowy kalendarz parafialny. W dzień powszedni - w zakrystii. Zadbajmy również o to, aby opłatki dotarły do naszych sąsiadów, osób starszych i chorych, którzy w tym czasie nie wychodzą na zewnątrz. Ofiary złożone z tej okazji, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i dalsze inwestycje parafialne. Bóg zapłać za zrozumienie.
 2. Od dzisiaj są do nabycia świece Caritas, które znajdują się na stoliku z gazetami. Ofiarę na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom - 6 zł - składamy do skrzynki za gazety.
 3. Przed ołtarzem Matki Bożej jest wystawiony kosz, do którego można składać trwałe produkty żywnościowe i środki czystości dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Przypominamy, że w parafii istnieje Parafialny Zespół Caritas, który w miarę swych możliwości stara się pomóc w trudnych sytuacjach. Osoby będące w potrzebie zawsze mogą zwrócić się o pomoc, dzwoniąc pod numer telefonu Caritas, umieszczony na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła lub dzwoniąc do parafii. Można też samemu zgłosić osobę potrzebującą pomocy. 
 4. Za tydzień składka do puszek na pomoc Kościołom na Wschodzie.
 5. W minionym tygodniu rozpoczęte zostały prace przy montażu witraży, które sukcesywnie będą uzupełniane o kolejne elementy. Zakończenie prac planowane jest przed świętami Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za modlitwę i składane na ten cel ofiary.
 6. W tym tygodniu troskę o porządek w kościele powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Moniuszki, numery nieparzyste 57 - 77.
 7. Na stoliku pod chórem tygodnik „Niedziela” płytą z rekolekcjami adwentowymi i „Gość Niedzielny” z kalendarzem.
 8. Redakcja „Pisma Białobrzeskiego” prosi wszystkich redagujących gazetkę i współpracowników o przekazanie w najbliższych dniach materiałów do świątecznej gazetki parafialnej.
 9. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Jan Nawrocki, z ul. Kopernika, lat 70 i śp. Marta Czajkowska, z ul. Skrajnej, lat 61. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.