Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja w każdą niedzielę o 9:00

Ogłoszenia parafialne

7 Niedziela Zwykła - 23.02.2020

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych, zwłaszcza na czas Wielkiego Postu. Stosowne teksty przyrzeczeń znajdują się na stoliku pod chórem.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej początek nowenny do św. Andrzeja Boboli, patrona Akcji Katolickiej przed srebrnym jubileuszem powstania Akcji Katolickiej w Archidiecezji Przemyskiej i 20 rocznicą założenia Akcji Katolickiej w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy każdego 25 dnia przez 9 miesięcy.
 3. W tym tygodniu Środa Popielcowa. Rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. Zaleca się zabieranie dla nieobecnych poświęconego popiołu na znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. Taca, jako jałmużna postna,  przeznaczona będzie na Dom Miłosierdzia dla osób z niepełnosprawnością w Przeworsku - wotum wdzięczności Archidiecezji Przemyskiej za Wielkiego Rodaka Papieża Jana Pawła II. Przy ołtarzu Matki Bożej będzie umieszczony kosz na dary dla potrzebujących z naszej parafii.
 4. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14-go roku życia. Natomiast post ilościowy obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-go. Kościół zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani. Przypominamy też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
 5. W piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, dla starszych o 17.30. W niedziele Gorzkie Żale o godz. 16.45. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Podczas Gorzkich Żali będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach Msza święta bez kazania.
 6. W czwartek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po Mszy Świętej wieczornej.
 7. W przyszłą niedzielę przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. w intencji Białobrzeskich Niezłomnych w sobotę o godz. 18.00. Szczegóły wszystkich planowanych uroczystości dostępne są na plakatach.
 8. W przyszłą niedzielę 1 marca na Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej  otrzymają swoje pierwsze książeczki do nabożeństwa.
 9. W niedzielę 1 marca w naszej parafii będziemy gościli Patrycję Hurlak, aktorkę znaną m.in. z serialu „Klan”, „Blondynka”. Pani Patrycja ponad 20 lat związana była z czarną magią, okultyzmem. Na każdej Mszy św. będzie dawać świadectwo swojego nawrócenia. Jest także autorką kilku pozycji książkowych w tym książki pt. „Nawrócona wiedźma”. Książki będzie można kupić po każdej Mszy św. Serdecznie zapraszamy!
 10. Dziękujemy rodzinom z ul. Wierzbowej nr 1 - 27 za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Złożono 260 zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Wierzbowej nr 28 - 40.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która dostępna jest na stoliku pod chórem.
 12. Dziś czynna jest biblioteka parafialna (11.30 - 13.30).
 13. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Władysławę Armata, z ul. Moniuszki, lat 86. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.