Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja w niedzielę i dni powszednie

Ogłoszenia duszpasterskie

13 Niedziela Zwykła - 26.06.2022

 1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości Bożego Ciała, zwłaszcza przygotowującym ołtarze i posługującym podczas procesji oraz licznym uczestnikom za świadectwo wiary i miłości do Boga, obecnego wśród nas. Bóg zapłać.
 2. We wtorek o godz. 6.00 rano z parkingu przy kościele wyruszy Parafialna Pielgrzymka Dziękczynna do Lichenia, Częstochowy i Łagiewnik. Pielgrzymów otoczmy naszą modlitwą. 
 3. W środę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.30. Zapraszamy do udziału.
 4. Od piątku, 1 lipca, Msza św. w dzień powszedni tylko wieczorem o godz. 19.00. Przez okres wakacyjny nie będzie mszy św. rano.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 18.30 i zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca
 7. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 17.30. Odwiedziny chorych (obydwaj kapłani) - od godz. 8.30.
 8. W I sobotę po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Za tydzień niedziela adoracyjna
 10. Dziękujemy serdecznie rodzinom z ul. Kopernika, numery parzyste 64 - 82 za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Złożono 340 zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o porządek w kościele powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Kopernika, numery parzyste 84 - 116.
 11. Na stoliku prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. Zapraszamy też do biblioteki parafialnej: dziś w godz. 11.30 – 13.30 oraz we wtorek 16.30 – 17.30.
 12. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Bronisława Szarka, tatę naszego ks. proboszcza, który przeżył 90 lat. Ks. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie parafianom i grupom duszpasterskim za udział w pogrzebie, zamówione Msze Święte, modlitwę i słowa chrześcijańskiej otuchy. Bóg zapłać. Śp. Bronisława i naszych bliskich zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.