Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja w niedzielę i dni powszednie

Ogłoszenia duszpasterskie

25 Niedziela Zwykła - 24.09.2023

 1. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy, w piątek na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.30.
 3. W piątek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy dzieci, młodzież, szczególnie przygotowującą się do bierzmowania i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym o godz. 17.30, w niedziele o 18.00. Grupy parafialne, zwłaszcza Róże Różańcowe, prosimy o prowadzenie różańca. Zapisy chętnych w zakrystii.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 spotkanie kandydatów na ministrantów oraz spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
 6. W piątek spotkanie KSM-u po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
 7. W sobotę zapraszamy wszystkich na wrześniowy wieczór uwielbienia z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie. Nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. W przyszłą niedzielę (adoracyjną) na Mszy Świętej o godz.12.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają różańce - zapraszamy rodziców wraz z dziećmi.
 9. Siostry Jezusa Miłosiernego z Krosna zapraszają do wspólnego odmówienia koronki do Bożego Miłosierdzia w czwartek o godz. 15.00 na krośnieńskim Rynku.
 10. Parafia św. Andrzeja Boboli w Potoku zaprasza na koncert „Przy Sercu Twoim” 1-go października o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
 11. Dziękujemy serdecznie rodzinom z ul. Kopernika, numery nieparzyste 5 - 25 za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Złożono 310 złotych. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o porządek w kościele powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Kopernika, numery nieparzyste 27 - 45.
 12. Na stoliku prasa katolicka. W „Niedzieli” przeczytamy o O. Pio - „skutecznym świętym”; w „Gościu Niedzielnym” tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. Dla zainteresowanych trwającym w Kościele Synodzie bezpłatna gazetka „Ku Kościołowi synodalnemu”.
 13. Zapraszamy do biblioteki parafialnej dzisiaj 11.30 - 13.30 i we wtorek 16.30 - 17.30.