Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja w niedzielę i dni powszednie

Ogłoszenia duszpasterskie

29 Niedziela Zwykła - 17.10.2021

 1. W minionym tygodniu naszą parafię odwiedził ks. bp Stanisław Jamrozek, który dokonał wizytacji kanonicznej i udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży. Wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia tych uroczystości składamy serdeczne podziękowanie. Rodzicom bierzmowanej młodzieży dziękujemy za złożoną ofiarę - 2 tysiące złotych - na zakup projektora multimedialnego. Bóg zapłać.
 2. Dziś rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe w intencji misji i misjonarzy w niedzielę o godz. 18.00, w dzień powszedni o 17.30. Dzisiejsza taca na potrzeby misji. Bóg zapłać.
 3. W poniedziałek dzień św. Łukasza, ewangelisty, modlimy się w intencji służby zdrowia.
 4. We wtorek bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana męczennika, w piątek nabożeństwo do św. Jana Pawła II z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia.
 5. W środę na godz. 16.45 do salki parafialnej zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy siódmej na spotkanie formacyjne.
 6. W czwartek kolejne spotkanie po Mszy św. w ramach Seminarium Odnowy Wiary, zachęcamy i zapraszamy do udziału.
 7. W piątek spotkanie KSM-u po Mszy św. o godz. 19.00. 
 8. W przyszłą niedzielę bł. Jana Balickiego, kapłana. Seminarium Duchowne zaprasza członków Dzieła Pomocy Powołaniom na Pielgrzymkę do Przemyśla w najbliższą sobotę. Program na afiszu.
 9. Zbliża się listopad. Zadbajmy o groby zmarłych i ofiarujmy im dar modlitwy. Na stoliku pod chórem znajdują się karteczki wypominkowe. Czytelnie wypełnione, prosimy składać do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej. Za poleconych zmarłych zostaną odprawione Msze Święte i modlić się będziemy przez cały listopad.
 10. Dziękujemy rodzinom z ul. Krakowskiej, Blok nr 132, klatka 11 za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Złożono 360 zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z Bloku 132, klatka 12.
 11. Od najbliższej niedzieli przez cały tydzień po każdej Mszy św. młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzać znicze; uzyskane środki przeznaczone zostaną na cele młodzieży z naszej parafii, zachęcamy do nabycia zniczy i wsparcia młodzieży. 
 12. Na tablicy ogłoszeń znajdują się informacje o Telewsparciu dla krośnieńskich seniorów i warsztatach dla członków rodzin i opiekunów osób z niepełnosprawnościami.
 13. W związku z wizytacją Ks. Biskupa w parafiach naszego dekanatu kancelaria parafialna przez najbliższe 2 tygodnie czynna będzie przez godzinę po rannej Mszy św. lub po uzgodnieniu telefonicznym.
 14. Na stoliku z gazetami do nabycia Niedziela i Gość Niedzielny. Zachęcamy do lektury.
 15. Redakcję gazetki parafialnej oraz instytucje naszej dzielnicy prosimy o przygotowanie w tym tygodniu materiałów do listopadowej gazetki i przekazanie ich do przyszłego poniedziałku.