Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja w niedzielę i dni powszednie

Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkanocna - 2.05.2021

 1. Dziś I niedziela miesiąca - adoracyjna i rocznica święceń biskupich ks. bpa Krzysztofa Chudzio.
 2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe, a po nim na Mszę Świętą.
 3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
 4. We wtorek św. Floriana, patrona strażaków. Módlmy się za naszych strażaków z okazji święta ich patrona.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.
 6. W czwartek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; po Mszy wieczornej spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 7. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Prosimy, by ze spowiedzi korzystać przez cały tydzień, nie odkładać na I piątek. Odwiedziny chorych tylko na zgłoszenie telefoniczne lub w zakrystii.
 8. W sobotę uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka.
 9. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii św. dla kl. IIIa o godz. 12.00 i kl. IIIb o godz. 14.00. Miejsca w kościele na tych Mszach rezerwujemy tylko dla dzieci komunijnych i ich rodziców. Wszystkich pozostałych prosimy o wybranie innej godziny Mszy lub zatrzymanie się na zewnątrz kościoła.
 10. Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin w piątek od godz. 16.00 do 17.00.
 11. Taca w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne w naszej parafii. Przygotowywane są projekty kolejnych witraży w przedsionku kościoła. W planie mamy również zamówienie konfesjonału zabudowanego oraz uporządkowanie dolnego kościoła, tak by można było urządzić tam salkę na spotkania dla młodzieży oraz sanitariaty. Takie pomieszczenie i dodatkowe sanitariaty w dolnym kościele bardzo by się przydały, tym bardziej, że w tym roku w Krośnie, 18 września, planowane jest Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Jednym z kościołów stacyjnych, w których ma zgromadzić się młodzież jest nasz kościół parafialny. Za wszystkie ofiary składane na te prace składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. Dziękujemy serdecznie rodzinom z ul. Kopernika, numery nieparzyste 27 - 45 za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Złożono 395 zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o przygotowanie świątyni i jej obejścia do uroczystości komunijnych.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Niedzieli i Gościu Niedzielnym warto przeczytać m.in. o świętym nie tylko dla mężczyzn.
 14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Andrzej Pietrukaniec z ul. Krakowskiej, lat 68. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.