Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja w niedzielę i dni powszednie

Ogłoszenia duszpasterskie

24 Niedziela Zwykła - 13.09.2020

 1. Msza św. w dzień powszedni o 7.00 i 18.00. Dzieci, które dziś przystąpiły do I Komunii św. będą przeżywać Biały Tydzień.
 2. Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego. 4 lata temu rozpoczęliśmy sprawowanie nabożeństw w nowej świątyni pobłogosławionej przez Ks. Arcybiskupa. Módlmy się z wdzięcznością za jej budowniczych i ofiarodawców, żyjących i zmarłych.
 3. We wtorek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej, a w środę redakcji gazetki parafialnej.
 5. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy w tym tygodniu na Mszę św. i spotkanie o godz. 18.00 w kościele wg następującego porządku: klasa VI we środę (składa deklaracje), VII - w czwartek, VIII - w piątek.
 6. W czwartek po Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych na Wieczór Uwielbienia.
 7. W piątek święto św. Stanisława Kostki, patrona polskich dzieci i młodzieży. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci i młodzież, a zwłaszcza KSM, ministrantów, lektorów i scholę.
 8. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z modlitwami do św. Jana Pawła II.
 9. Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej StopLGBT prowadzi zbiórkę podpisów pod projektem ustawy wprowadzającym zakaz organizacji tzw. „marszów i parad równości”. Zachęcamy do licznego poparcia tego projektu. Lista znajduje się na stoliku pod chórem.
 10. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za wszystkie ofiary. W ub. tygodniu zawarta została umowa z projektantem i wykonawcą witraży ze Starego Sącza. Spodziewany termin montażu - do końca tego roku. Dziękujemy kilku naszym parafianom za użyczenie i postawienie rusztowań potrzebnych do wykonania pomiarów okien. Wszystkich naszych Dobroczyńców i prowadzone prace polecajmy w modlitwie, wypraszając Boże błogosławieństwo.
 11. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za prace porządkowe i kwiaty do kościoła oraz rodzinom z ul. Krakowskiej, numery parzyste od 288 - 300 za ofiary w kwocie 200 zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o nasz kościół powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Krakowskiej, numery parzyste 302 - 362.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, zwłaszcza Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 13. Dziś czynna jest biblioteka parafialna w godz. 11.30 - 13.30.