Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja NA ŻYWO

Ogłoszenia duszpasterskie

4 Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2023

 1. Dziś Gorzkie Żale o godz. 16.45, w piątek Droga Krzyżowa o 16.30 dla dzieci i 17.30 dla starszych. Podczas Gorzkich Żali zbierane są ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. W poniedziałek Uroczystość św. Józefa przeniesiona z niedzieli, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego. To dzień szczególnej modlitwy za ojców i dzień imienin ks. abpa Józefa Michalika. Jego osobę i wszystkich solenizantów polecamy w modlitwie.
 3. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy św. wieczornej będzie przyjęcie do duchowej adopcji dziecka poczętego. Szczegóły adopcji na obrazku i deklaracji wyłożonych na stoliku pod chórem. Wypełnione składamy na ołtarzu Matki Bożej. 
 4. W sobotę Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prof. Janusz Mierzwa. Skorzystajmy z nauk rekolekcyjnych i spowiedzi. Program w gazetce, na plakatach w przedsionku kościoła i w internecie. W niedzielę przed południem nauki rekolekcyjne dla wszystkich, o 12.00 zapraszamy dzieci z rodzicami, a wieczorem o godz. 18.00 młodzież od klasy VIII. Niech czas rekolekcji dla każdego z nas będzie czasem zbliżania się do Boga i przygotowania się do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
 5. Rekolekcje szkolne odbędą się we wtorek i środę według planu podanego dzieciom w szkole. 
 6. Spowiedź świąteczna z udziałem kapłanów z dekanatu w ostatnim dniu rekolekcji, czyli w środę 29 marca. Na stoliku są do zabrania kartki z rachunkiem sumienia, który pomoże nam w dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania.
 7. Odwiedziny chorych w domu w poniedziałek 27 marca od godz. 9.00. Udamy się do chorych z I piątku i tych, którzy zostaną dodatkowo zgłoszeni do niedzieli w zakrystii lub telefonicznie.
 8. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30.
 9. W tygodniu odbędą się spotkania:
  • we wtorek spotkanie Akcji Katolickiej i Parafialnego Zespołu Caritas po Mszy św. wieczornej na plebani;
  • w piątek spotkanie KSM-u.
 10. W sobotę 25 marca odbędzie się w Krośnie marsz w obronie życia ludzkiego i dobrego imienia św. Jana Pawła II. Jako wierzący nie godzimy się ze szkalowaniem Papieża i chcemy bronić Jego dobrego imienia. Procesja – marsz wyruszy z Bazyliki Farnej po Mszy św. o godz. 10.00 i przejdzie ulicami miasta do Krzyża Papieskiego. Weźmy udział w tym marszu, zamanifestujmy nasze poparcie i stańmy w obronie życia i dobrego imienia św. Jana Pawła II.
 11. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni. Godziny nabożeństw w najbliższą niedzielą bez zmian.
 12. Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 31 marca. Start u Franciszkanów w Krośnie. Szczegóły na plakacie.
 13. 1 kwietnia o g. 16.00. w naszym kościele odbędzie się Misterium Męki Pańskiej – koncert pasyjny, z udziałem chórów i aktora, na który już dziś serdecznie zapraszamy. 
 14. W dniach 23-24 maja br. organizowana jest pielgrzymka parafialna do Kalwarii Zebrzydowskiej i sanktuarium MB Fatimskiej w Zakopanem. Chętnych pielgrzymów prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Opłata rezerwacyjna 50 zł, całkowity koszt pielgrzymki 170 zł. 
 15. Na stoliku pod chórem są do nabycia paschaliki Caritas. Dziękujemy za świąteczne dary w postaci trwałej żywności i środków czystości oraz za ofiary pieniężne składane przy ołtarzu MB dla najbardziej potrzebujących rodzin. Bóg zapłać.
 16. Dziękujemy serdecznie rodzinom z ul. Hutniczej, domy prywatne za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Złożono 450 zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o kościół powierzamy rodzinom z ul. Szuby.
 17. Od dzisiaj do nabycia jest nowy numer „Pisma Białobrzeskiego”. W świątecznej gazetce, oprócz intencji mszalnych, znajduje się program rekolekcji i liturgii Wielkiego Tygodnia, ciekawe artykuły i informacje z życia parafii, szkoły i dzielnicy. 
 18. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Helenę Nowak, z ul. Skrajnej, lat 82. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.