Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja NA ŻYWO

Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Wielkiego Postu - 18.02.2024

 1. Dziś o godz. 16.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Taca z Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.30.
 3. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 16.30, dla starszych o 17.30.
 4. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 8 – 10 marca, podczas których zostaną wprowadzone relikwie bł. Rodziny Ulmów.
 5. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania formacyjne:
  • młodzieży przed Sakramentem Bierzmowania: w poniedziałek klasa 6, we wtorek klasa 7, w środę klasa 8. Wszystkie spotkania o godz. 17.00 w dolnym kościele /wejście z pola bocznymi drzwiami/;
  • we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej;
  • we wtorek po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej
  • w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Odnowy w Duchu Świętym;
  • w piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla lektorów.
 6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na misje „ad gentes”.
 7. Dziękujemy rodzinom z ul. Krakowskiej nr 132, klatka 8 za ofiary na sprzątanie kościoła. Złożono 125 zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o porządek w kościele powierzamy kolejnym rodzinom z ul. Krakowskiej, Blok nr 132, klatka 9. Przypominamy, że zgodnie z przepisami liturgicznymi w Wielkim Poście ołtarza nie przyozdabia się kwiatami, za wyjątkiem IV niedzieli Wielkiego Postu.  
 8. W dalszym ciągu prosimy chętne osoby, które podjęłyby się funkcji kościelnej/kościelnego oraz sprzątania i dekorowania kwiatami naszego kościoła o zgłoszenie się do ks. proboszcza.
 9. Parafialny Zespół Caritas rozpoczyna zbiórkę darów, z których przygotuje świąteczne paczki dla osób potrzebujących z naszej parafii. Puszka Caritas na ofiary i kosz na trwałą żywność i środki czystości znajdują się przy ołtarzu Matki Bożej. Za każdy gest miłosierdzia składamy serdeczne Bóg zapłać.
 10. Przypominamy, że do końca marca można zapisać się na pielgrzymkę do Grecji „Śladami św. Pawła”. Szczegóły na plakacie, stronie internetowej parafii i u ks. Marcina.
 11. Franciszkanie z Krosna zapraszają na Rekolekcje dla Mężczyzn w dniach od 26 do 28 lutego w godz. 20.00 - 22.00.
 12. Grupa teatralna „Mała scena Wielkich Serc” z parafii św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie zaprasza na spektakl „Igraszki z diabłem”, który zostanie wystawiony w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza 29 lutego o godz. 18.00. Wstęp-cegiełka na rzecz krośnieńskiego hospicjum w wysokości 10 zł. 
 13. ArtKino w Krośnie zaprasza na film „Matka Teresa i ja” w dniach 23 – 28 lutego. Więcej szczegółów o rekolekcjach, spektaklu i filmie na plakatach w przedsionku.
 14. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Marię Mróz, z ul. Karłowicza, lat 91. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.