Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja NA ŻYWO

Ogłoszenia duszpasterskie

2 Niedziela Wielkiego Postu - 28.02.2021

 1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszy św. można złożyć ofiarę na misje do skrzynki ustawionej na stoliku pod chórem. Ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne. Dziś o godz. 16.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, w piątek Droga Krzyżowa o 16.30 dla dzieci i 17.30 dla starszych. Taca z Gorzkich Żali na kwiaty do Bożego Grobu. Bóg zapłać.
 3. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę. Zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji w poniedziałek o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. W czwartek od godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy zakończona nabożeństwem pierwszoczwartkowym. Podczas adoracji możliwość spowiedzi. Po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.
 6. W I piątek spowiedź od godz. 16.00. Zapraszamy dzieci szkolne i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Korzystajmy z sakramentu pokuty przez cały Wielki Post.
 7. W I piątek udamy się do chorych, którzy wyrażą takie pragnienie. Ks. Proboszcz od 8.30, ks. Marcin od 11.30. Prosimy o zgłoszenie chorych do czwartku w zakrystii lub telefonicznie.
 8. W I sobotę po Mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Przyszła niedziela w naszej parafii jest niedzielą adoracyjną.
 10. Redakcja „Pisma Białobrzeskiego” prosi wszystkie osoby redagujące gazetkę i współpracowników o przygotowanie i przekazanie w najbliższych dniach materiałów do nowej gazetki parafialnej.
 11. Dziękujemy serdecznie rodzinom z ul. Goszczyńskiego, numery parzyste za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Złożono 220 zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o porządek w kościele powierzamy rodzinom z ul. Człowiekowskiego.
 12. Przy ołtarzu Matki Bożej jest wystawiony kosz na produkty żywnościowe dla potrzebujących pomocy z naszej parafii. Bardzo prosimy o składanie trwałej żywności i środków czystości. Można również złożyć ofiarę pieniężną do puszki Caritas znajdującej się obok kosza. Dziękujemy za składane dary i ofiary, także przelewem na konto parafialne.
 13. Na stoliku pod chórem są do nabycia paschaliki i miód w słoiczkach. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas naszej Archidiecezji. Można też zabrać tradycyjną skarbonkę Caritas na jałmużnę wielkopostną, którą przyniesiemy do kościoła w Niedzielę Miłosierdzia. 
 14. Dziś czynna jest biblioteka parafialna (11.30 - 13.30).
 15. W minionym tygodniu w wieku 54 lat zmarł ks. Andrzej Baran, proboszcz Parafii w ŻarnowcuDobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.