Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja w niedzielę i dni powszednie

Ogłoszenia duszpasterskie

1 Niedziela Adwentu – 27.11.2022

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski pod hasłem ”Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Zachęcamy do podejmowania dobrych postanowień adwentowych.
 2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie dzieci z rodzicami, młodzież i starszych na Msze Święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w sobotę o godz. 7.00. Dzieci niech przyniosą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania, udział w roratach potwierdza na kartach obecności, które są do odebrania w zakrystii. Podczas tegorocznych rorat towarzyszyć nam będzie św. Joachim, ojciec Maryi i dziadek Jezusa. Razem z nim będziemy poznawać bohaterów historii zbawienia. Dla dzieci będą obrazki do wklejenia na planszę i niespodzianki. 
 3. W poniedziałek, wtorek i środę po Mszy św. wieczornej modlić się będziemy za zmarłych poleconych w wypominkach.
 4. We wtorek po roratach spotkanie redakcji „Pisma Białobrzeskiego”. Prosimy o przygotowanie i przekazywanie do redakcji materiałów do świątecznej gazetki.
 5. W środę święto św. Andrzeja Apostoła. 
 6. W czwartek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 7. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W adwencie nie będzie czwartkowej adoracji w ciszy.
 8. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.30. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych w I piątek, tylko 19 grudnia (poniedziałek przed świętami).
 9. W I sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i zmiana tajemnic różańcowych.
 10. Od dzisiaj na stoliku pod chórem są do nabycia wigilijne świece Caritas.
 11. W przyszłą niedzielę do skrzynki pod chórem można będzie złożyć ofiarę na pomoc Kościołom na Wschodzie, natomiast Towarzystwo Przyjaciół Krośnieńskiego Hospicjum na zewnątrz kościoła organizuje akcję: „Pierniczki dla krośnieńskiego hospicjum”.
 12. Parafialny Zespół Caritas pragnie przygotować paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Prosimy o włączenie się w akcję pomocy i składanie do kosza przy ołtarzu Matki Bożej trwałych produktów żywnościowych i środków czystości lub ofiary pieniężnej do znajdującej się tam puszki Caritas. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej.
 13. Trwa roznoszenie opłatków wigilijnych i kalendarzy parafialnych do naszych domów. Dziękujemy tym wszystkim, którzy podjęli się tej posługi i prosimy o życzliwe przejęcie na znak łączności ze wspólnotą parafialną. W niektórych rejonach poświęcone opłatki przyniesie młodzież z KSM-u w piątek wieczorem oraz nasi harcerze w sobotę od godz. 9.00. Prosimy o zgłoszenie się jeszcze chętnych osób, by dostarczyć opłatki na ulice: Goszczyńskiego, Karłowicza, ks. Sarny i Człowiekowskiego. Za złożone ofiary, przeznaczone na ogrzewanie kościoła, serdecznie dziękujemy - Bóg zapłać.
 14. Św. Mikołaj już dziś informuje, że przybędzie na spotkanie z dziećmi do Domu Ludowego we wtorek, 6 grudnia, o godz. 17.00. Biuro Świętego Mikołaja czynne od godz. 15.00. 
 15. Dziękujemy serdecznie rodzinom z Bloku przy ul. Krakowskiej nr 132, klatka 7 za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Złożono 300 zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o porządek w kościele powierzamy kolejnym rodzinom z Bloku nr 132, klatka 8.
 16. Dziś czynna biblioteka parafialna w godz. 11.30 – 13.30.