Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja w każdą niedzielę o 9:00

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Adwentu - 1.12.2019

 1. Rozpoczynamy Adwent i nowy rok duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem „Wielka tajemnica wiary”. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi.
 2. W dni powszednie Adwentu będą sprawowane roraty o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci i młodzież. Dzieci prosimy o przyniesienie lampionów. W pierwszym dniu dzieci otrzymają planszę roratnią, w kolejne dni obrazki. Rozważaniom roratnim patronuje w tym roku Sługa Boży Kard. Stefan Wyszyński, Prymas Tysiąclecia. Kandydaci do bierzmowania obecność na roratach potwierdzają podpisem rodziców na kartach, które są do odebrania w zakrystii.
 3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W adwencie nie będzie czwartkowej adoracji w ciszy.
 4. W czwartek spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 5. W I piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.45. Odwiedziny chorych: ks. Proboszcz od 8.30, ks. Marcin od godz. 14.00.
 6. Spotkanie dzieci ze Świętym Mikołajem 6 grudnia, w piątek w naszym Domu Kultury. Biuro Św. Mikołaja czynne od godz. 15.00.
 7. W I sobotę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. wieczornej oraz spotkanie KSM-u.
 8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Na Mszy o godz. 12.00 błogosławieństwo medalików dla uczniów kl. III.
 9. Za tydzień słowo Boże będzie głosił ks. Zbigniew Gładysz ze Wspólnoty Samarytan. Będzie możliwość nabycia ciekawych materiałów.
 10. Przed ołtarzem Matki Bożej jest wystawiony kosz, do którego można składać trwałe produkty żywnościowe i środki czystości dla najbardziej potrzebujących rodzin z naszej parafii. Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Oddział Caritas przeprowadza zbiórkę ofiar do puszek na świąteczne paczki dla potrzebujących. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 11. Także wolontariusze z krośnieńskiego hospicjum „Caritas” kwestują dzisiaj przed kościołem w ramach inicjatywy „Świąteczne pierniczki”.
 12. Wigilijne świece Caritas od jutra będą do nabycia na stoliku z gazetami. Ofiarę za świecę składamy do skrzynki.
 13. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na witraże i dzwonnicę. Bóg zapłać za ofiary składane z racji roznoszenia opłatków wigilijnych. W tym tygodniu, w sobotę od rana nasi harcerze zaniosą opłatki do rodzin, gdzie nie są zbierane ofiary na potrzeby kościoła. Opłatki można także nabyć w zakrystii.
 14. Serdecznie dziękujemy rodzinom z ul. Ks. Sarny za ofiary na kwiaty i sprzątanie kościoła. Złożono 260 zł. Bóg zapłać. W tym tygodniu troskę o porządek w kościele powierzamy rodzinom z ul. Kopernika, numery parzyste 2 - 30.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej poświęconej tematyce adwentowej.