Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja w niedzielę i dni powszednie

DUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnych

2019/05/24

W ostatnim dniu rekolekcji prosiliśmy o moc Ducha Św. dla każdego z nas, o odnowienie w nas Jego darów, Jego obecności, o odnowienie w nas wszystkich łask, które otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania, o odnowienie tego sakramentu w naszym sercu i o to, żebyśmy zobaczyli piękno wspólnoty. Ten dzień był poświęcony Duchowi Św. i wspólnocie, bo Duch Św. zawsze prowadzi do wspólnoty, jest źródłem miłości, źródłem jedności. On nas scala razem ze sobą. Kiedy ktoś żyje Duchem Św. potrzebuje wspólnoty, potrzebuje drugiego człowieka. Nie można poznawać Chrystusa, nie można żyć w Kościele bez wspólnoty. Spodobało się Bogu zbawić człowieka właśnie we wspólnocie. 

Ks. Rekolekcjonista, w słowie skierowanym do uczestników rekolekcji, zachęcał do odnalezienia swego miejsca we wspólnocie parafialnej:

Tych wspólnot dzisiaj w Kościele jest mnóstwo. Odkrywajcie je! Powołujcie nowe! Jeśli sam zostaniesz, nie przetrwasz. Przyjdzie taka ciemność, że się nie ostaniesz. Wielu odchodzi. Dlaczego? Bo w Kościele nie można być tylko „stójkowym”. Odstać swoje i pójść do domu. Kościół ma być twoją miłością, bo tam odkrywasz Jezusa. Pragnij takiego Kościoła bez względu na to, ile masz lat. Załóżcie jakąś wspólnotę: wdów, wdowców, modlitewną, biblijną. Jest Akcja Katolicka, Odnowa w Duchu Świętym, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Oaza Rodzin… Szukajcie! Szukajcie drugiego człowieka, z którym razem pochylisz się nad Słowem, bez względu na to, jakie masz wykształcenie. Nie bój się, że będą na ciebie pokazywać palcami…”

Rekolekcje zakończyły się modlitwą wstawienniczą o wylanie Ducha Świętego, z nałożeniem rąk.

Jezu wielbię Ciebie. Jezu ufam Tobie. Jezu kocham Ciebie.

DUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnychDUCH ŚWIĘTY I WSPÓLNOTA - zakończenie rekolekcji ewangelizacyjnych