Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja NA ŻYWO

Fatima majowa - Jan Paweł II i różaniec

2023/05/13

W sobotę 13 maja Ks. Proboszcz odprawił uroczystą Mszę Świętą w 106. rocznicę objawień w Fatimie i 42 rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II. W wygłoszonej homilii mówił m.in.:

42 lata temu odezwały się dzwony kościołów wzywające do modlitwy za rannego Papieża Jana Pawła II, który został ugodzony kulą zamachowca na placu św. Piotra. Był to dzień, w którym Maryja objawiła się trójce dzieci w portugalskiej Fatimie.
 
Właśnie to wydarzenie było wielkim impulsem dla Papieża do pochylenia się nad dokumentami dotyczącymi objawień fatimskich. Zamachu tego nie uważał za przypadek. Papież nie miał wątpliwości, że swoje ocalenie zawdzięcza Pięknej Pani z Fatimy. Przy różnych okazjach dawał do zrozumienia, że Matka Boża z Fatimy ocaliła go od śmierci.

Powszechnie wiadomo, że Jan Paweł II był wielkim czcicielem Matki Bożej. Często powtarzał: Totus Tuus - „Cały Twój, Maryjo”.

Siostro i Bracie! Powtórz dzisiaj za papieżem Janem Pawłem II: Totus Tuus, Maryjo. Powierz Matce Bożej Fatimskiej siebie, swoją rodzinę, swoją pracę i wszystkie sprawy, nawet te najdrobniejsze. Proś, by wstawiała się za tobą u swojego Syna i odmawiaj różaniec. Różaniec to koło ratunkowe, które daje nam Maryja - zachęcał wiernych do modlitwy różańcowej kaznodzieja.

Po Eucharystii odbyło się tradycyjne nabożeństwo fatimskie, składające się z modlitwy różańcowej oraz procesji wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej, pięknie ustrojoną świeżymi kwiatami przez p. Katarzynę.

Fatima majowa - Jan Paweł II i różaniecFatima majowa - Jan Paweł II i różaniecFatima majowa - Jan Paweł II i różaniecFatima majowa - Jan Paweł II i różaniecFatima majowa - Jan Paweł II i różaniecFatima majowa - Jan Paweł II i różaniecFatima majowa - Jan Paweł II i różaniecFatima majowa - Jan Paweł II i różaniec