Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja w niedzielę i dni powszednie

Fatimska Pani wzywa do wynagradzania

2021/06/14

W niedzielę 13 czerwca w naszym kościele odbyło się kolejne nabożeństwo do Pani Różańcowej z Fatimy. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marcin. Nabożeństwo fatimskie poprowadził ks. Proboszcz, który na początku poświęcił i nałożył koronę na skronie Maryi w fatimskiej figurze.

Podczas tegorocznych nabożeństw fatimskich rozważamy pięć elementów, które tworzą nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca, o które prosi nas Matka Boża w Fatimie. Jednym z nich jest intencja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Dlatego Kaznodzieja zaprosił nas do rozważenia prawdy o zadośćuczynieniu. Intencja wynagrodzenia jest kluczowa dla orędzia fatimskiego i duchowości, którą w nas to orędzie kształtuje.

Serce Maryi - mówił ks. Marcin - jest niepokalane, tzn. całe piękne, wolne od grzechu i pełne łaski. Serce Maryi jest także obolałe, cierpiące, ponieważ jest stale na nowo ranione. Jezus jest negowany, odrzucany, przybijany do krzyża przez nasze grzechy i w związku z tym duszę Jego Matki przeszywa „miecz boleści”. Cierpiące serce Matki Bożej wzywa nas do wynagrodzenia, zadośćuczynienia, pokuty. 

Po pierwsze, Maryja wzywa nas do wynagradzania nie tylko i nie tyle za swoje grzechy, ale za grzechy innych. Po drugie, Maryja pokazuje, że grzech rani nie tylko Chrystusa, ale także Jej serce.

W jaki konkretnie sposób mamy wynagradzać za grzechy innych? Maryja mówi o nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca. 10 grudnia 1925 roku powiedziała do Łucji: Przekaż wszystkim, że w godzinie śmierci obiecuję przyjść z pomocą z wszystkimi łaskami tym, którzy przez 5 miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden różaniec i przez 15 minut rozmyślania nad piętnastu tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia.

Fatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzaniaFatimska Pani wzywa do wynagradzania