Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja NA ŻYWO

JEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcji

2019/05/21

W kolejnym dniu rekolekcji ewangelizacyjnych, przed południem, wierni uczestniczyli w Eucharystii i adorowali w ciszy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Uczniowie klas IV - VI spotkali się z Ks. Rekolekcjonistą i Wspólnotą Ewangelizacyjną w szkole. Po południu były odwiedziny chorych z rejonu ks. Pawła. Wieczorna Eucharystia, planowana w plenerze przy Domu Ludowym, ze względu na padający deszcz, została odprawiona w kościele. Po Mszy św. odbyła się wspólnotowa celebracja Sakramentu Pokuty i spowiedź. Dzień zakończyliśmy śpiewem litanii i Apelem Jasnogórskim.

Kaznodzieja mówił dziś o tym, że Jezus jest jedynym oczekiwanym Zbawicielem, który wyzwala ze wszystkiego, co złe.

Bóg wie, że człowiek nie jest w stanie o własnych siłach wrócić do Niego. Dlatego schodzi na ziemię, żeby pokonać przepaść. Staje się Człowiekiem, daje Jezusa, który bierze to wszystko, co grzeszne na Swoje ramiona. To Jezus jest jedynym rozwiązaniem problemów człowieka. I tylko przez Jezusa możemy poznać Bożą miłość i plan, który Bóg ma dla nas. Dlatego Jezus mówi: Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie. 

Jezus umiera za człowieka. Ta prawda jest tylko w Kościele katolickim, w chrześcijaństwie. W żadnej innej religii tej prawdy nie znajdziemy. Który z założycieli wielkich religii oddał życie za swoich wyznawców? Żaden! Tylko Jezus! A dzisiaj próbuje się szukać „zbawienia” w różnych miejscach: w okultyzmie, u wróżki, bioenergoterapeuty, metodach wschodnich sztuk walki, we wschodnich sposobach leczenia itd.… A gdzie Jezus? Tak, wierzę w Jezusa, ale …

Jezus nad tą przepaścią, którą wykopaliśmy przez grzech rzucił most, którym jest Krzyż. Ale jest jeszcze coś więcej: On zmartwychwstał! Nie tylko oddał życie, ale pokonał śmierć. Nastąpił taki wybuch dobra i łaski Bożej, że szatan został zniszczony. Jezus umierając na krzyżu odebrał władzę szatanowi.

Czy odkryłem Jezusa w swoim sercu? Czy wierzę w moc Jego Imienia, jak pierwsi chrześcijanie, jak współcześni wyznawcy, którzy za wiarę w Chrystusa nie wahali się oddać swojego życia?

Wymownym świadectwem swego życia podzieliła się ze słuchaczami Grażyna ze Wspólnoty Życia Miłosiernego Chrystusa Sługi we Wrocance.

JEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcjiJEZUS JEDYNY ZBAWICIEL - III dzień rekolekcji