Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Parafia Rzymskokatolicka pw. Miłosierdzia Bożego w Krośnie

Msza Święta transmisja NA ŻYWO

Wołanie z Fatimy: Pokuty, pokuty, pokuty!

2021/07/14

We wtorek 13 lipca odbyło się kolejne nabożeństwo fatimskie, któremu przewodniczył ks. Proboszcz. Celebrans w homilii, nawiązując do tegorocznej tematyki „pięciu sobót wynagradzających”, omówił kolejny warunek, którym jest spowiedź święta.

13 lipca 1917 dzieci z Fatimy zobaczyły Anioła stojącego obok Matki Bożej. Anioł, trzymając w dłoni ognisty miecz, wskazywał ziemię i powtarzał mocnym głosem jedno słowo: Pokuta! Pokuta! Pokuta!

Najbardziej uprzywilejowanym momentem nawrócenia jest sakrament pokuty i pojednania. Spowiedź święta to jeden z tych elementów nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, o które nas prosi Matka Boża. Ten warunek możemy spełnić równie dobrze w ramach spowiedzi pierwszopiątkowej; ważne, abyśmy pamiętali o intencji wynagradzającej za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi.

Wołanie z Fatimy: Pokuty, pokuty, pokuty!Wołanie z Fatimy: Pokuty, pokuty, pokuty!Wołanie z Fatimy: Pokuty, pokuty, pokuty!Wołanie z Fatimy: Pokuty, pokuty, pokuty!Wołanie z Fatimy: Pokuty, pokuty, pokuty!Wołanie z Fatimy: Pokuty, pokuty, pokuty!Wołanie z Fatimy: Pokuty, pokuty, pokuty!Wołanie z Fatimy: Pokuty, pokuty, pokuty!Wołanie z Fatimy: Pokuty, pokuty, pokuty!Wołanie z Fatimy: Pokuty, pokuty, pokuty!Wołanie z Fatimy: Pokuty, pokuty, pokuty!Wołanie z Fatimy: Pokuty, pokuty, pokuty!